Co można zastawić w lombardzie?

Lombardy cały czas cieszą się rosnącą popularnością. Przede wszystkim związane jest to z tym, jakie rzeczy możemy zastawić w lombardzie. Pod tym względem, panuje bardzo duża różnorodność. Sprawdźmy zatem, jakie rzeczy możemy zastawić w miejscu takim jak np. Lombard Gorzów.

Przede wszystkim – elektronika

Najczęściej do lombardów trafia szeroko pojmowana elektronika. Ważne jest jednak to, że kiedy zastawiamy w lombardzie elektronikę, powinniśmy zadbać o to, aby po pierwsze była ona w pełni sprawna. Sprzęt elektroniczny, który przynosimy do lombardu, powinien też posiadać pełne okablowanie. Dzięki temu, ktoś, kto kupi tę rzecz, będzie w stanie jej jeszcze używać.

Po drugie – biżuteria

Innym rodzajem rzeczy, które zastawiamy w lombardzie, jest biżuteria. W tym przypadku, dobrze jest posiadać np. paragon lub certyfikat, który potwierdza rodzaj kruszcu, z którego dana błyskotka jest wykonana. Musimy też być prawnymi właścicielami danej biżuterii, aby móc ją legalnie zastawić. Biżuteria oczywiście też musi być w bardzo dobrym stanie. Alternatywą jest też sprzedaż złota, wtedy można uzyskać większa kwotę, ale niestety pozbywamy się rzeczy. Przykładem skupu złota jest punkt skup złota gorzów

Niezależnie od tego czy zastawimy czy sprzedamy swoje złoto, istotnym jest to, aby otrzymać dobrą cenę, dlatego warto obserwować aktualne kursy na świecie, a przy okazji jeszcze negocjować :-)