Co to jest lombard i jak działa ?

Słowo „lombard” powstało właściwie w XV wieku i pierwotnie oznaczało bankiera. Tego rodzaju punkty dają możliwość uzyskania środków osobom najbardziej potrzebującym. Zazwyczaj są one zlokalizowane w różmnych rejonach miasta, tak by zapewnić dogodny dostęp do ich usług osobom, które mogą tego potrzebować. Klienci są różni, zarówno bogaci jak i skromnie

Jak działa lombard?

Zasada działania tego typu instytucji jest bardzo prosta. Jeśli potrzebujesz środków pieniężnych, wystarczy że udasz się do lombardu z wybraną przez siebie, cenną rzeczą. Tam, pozostawisz ją do dyspozycji lombardu – i punkt wypłaci Ci za nią pieniądze.

Uwaga – nie oznacza to, że musisz pożegnać się ze swoim przedmiotem, który niekiedy – oprócz wartości pieniężnej – ma również duże znaczenie sentymentalne. Po pożyczce, lombard będzie przez pewien czas przechowywać dla Ciebie tę rzecz. Jeśli uda Ci się stanąć na nogi i odzyskać środki – możesz swobodnie udać się do punktu (takiego jak Lombard Gorzów, gdzie uzyskasz dobrą cenę za zastawiane rzeczy). Tam po prostu uiścisz pożyczoną kwotę wraz z prowizją i odzyskasz swoją rzecz.

Co można zastawić?

Właściwie – wszystko. Co oczywiste, przedmiot ten musi przedstawiać wartość wyższą niż sentymentalna: w innym przypadku lombard po prostu nie podejmie się zapłaty za niego. Innymi słowy, punkt musi mieć pewność, że da radę sprzedać rzecz we własnym zakresie, bowiem inaczej cała podstawa ich działalności nie ma sensu. Oprócz elektroniki, sprzętu technicznego można również zastawić biżuterię. Cena skupu złota w tym lombardzie jest bardzo wysoka co na chwilę obecną jest bardzo istotne i korzystne, gdyż nie wiadomo kiedy spadnie przy obecnej sytuacji z korowirusem. Złoto można w ciągu paru minut spieniężyć, a otrzymaną gotówkę wykorzystać na konkretne cele.

Skup złota Gorzów czy tez skup złotej biżuterii to częste wyrażenie jakie kojarzone jest firmą SEZAM, można bowiem sprzedać tutaj swoje złoto w sposób szybki i bezpieczny.

Przedmiot zastawu nie może pochodzić z kradzieży – co oznacza, że osoba zastawiająca może (na wyraźną prośbę pracownika lombardu) zostać zobligowana do wskazania dowodu własności rzeczy. Zdarza się tak, gdy osoba zatrudniona w punkcie ma wątpliwości co do faktycznego posiadania przedmiotu. Nie oznacza to oczywiście, że musisz przyprowadzić osobę, która Cię obdarowała danym przedmiotem, by potwierdziła, że jest Twój – chodzi raczej o sytuacje, gdy zachodzi uzasadniona obawa, że jest to przedmiot kradzieży.

W takich miejscach jak Lombard Gorzów można często uzyskać odpowiednie dla obecnych potrzeb środki bez konieczności zaciągania kredytu. To idealne rozwiązanie, gdy sytuacja braku pieniędzy jest tymczasowa, ale również w sytuacji gdy dany przedmiot nie jest nam już potrzebny, nie chcemy go wyrzucić, a nie mamy czasu na sprzedaż prywatną.