Czym jest białe złoto ?

Złoto od bardzo wielu lat jest wyrazem władzy, luksusu i prestiżu. Jeszcze kilka lat temu złoto zarezerwowane było wyłącznie dla władców i elit. W dzisiejszych czasach każdy może pozwolić sobie na jego zakup. W ostatnim czasie bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się białe złoto, z którego produkuje się niesamowite pierścionki zaręczynowe. Pomimo olbrzymiej popularności mało osób zdaje sobie sprawę z tego, czym tak naprawdę jest białe złoto.

Jak powstaje białe złoto?

Białe złoto produkowane jest na dwa różne sposoby. Pierwszy z nich polega po prostu na dodaniu do złota domieszki miedzi, palladu i niklu. Biżuteria wykonana z takiego złota do złudzenia przypomina platynę. Druga metoda poleca z kolei na pokryciu złota cienką powłoką rodu. 

Gdzie można sprzedać białe złoto?

Dla większości osób najwygodniejszym i najbezpieczniejszym rozwiązaniem będzie oczywiście profesjonalny skup złota Gorzów. W pierwszej kolejności warto rozejrzeć się za skupami, które specjalizują się w metalach szlachetnych. Skupy są zainteresowane wszystkimi wyrobami jubilerskimi, tak samo zresztą jak i lombard Gorzów. Sporą zaletą tych punktów jest to, że skupują one nawet niewielkie ilości kruszcu. Warto wspomnieć również i o tym, że na rynku funkcjonują lombardy, które prowadzą sprzedaż wysyłkową. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że można sprzedać swoją złotą obrączkę bez potrzeby wychodzenia z domu. Lombardy online są idealnym wyborem dla tych osób, które nie mają w pobliżu swojego miejsca zamieszkania żadnego zaufanego lombardu albo po prostu nie mają czasu, ani chęci, aby skorzystać z jego usług.