Czym różnią się lombardy w Stanach Zjednoczonych od tych w Europie?

Lombardy w Europie nie cieszą się tak dobrą sławą, jak ma to miejsce w Stanach Zjednoczonych. Z czego to wynika? Mianowicie z tego, że dostępne są tam z reguły przedmioty popularne, które można dostać praktycznie wszędzie. Jeżeli mowa o asortymencie amerykańskich lombardów, sytuacja wygląda zupełnie inaczej, a osoby je odwiedzające mają jasno określony cel – znalezienie prawdziwych perełek.

Fenomen lombardów w Stanach Zjednoczonych

Lombardy w USA to niezwykle opłacalny biznes, który prowadzony jest pokoleniami. Wśród oferowanego przez ich właścicieli towaru znaleźć można między innymi dzieła sztuki z podpisami ich twórców i wiele innych unikatowych przedmiotów. Np. w Polsce lombard Gorzów głownie oferuje elektronikę w postaci telefonów komórkowych, aparatów czy telewizorów oraz biżuterię złotą. Z reguły są to dosyć nowe rzeczy, ciekawe i interesujące, zarówno pod względem wizualnym, jak i technicznym.

Amerykańskie lombardy online

Jak się okazuje, amerykańskie lombardy cieszą się tak dużą popularnością, że działają również w Internecie na skalę światową. Lombard w Gorzowie czy w innych europejskich miastach głównie stawiają na stacjonarną sprzedaż, gdyż ta w formie online raczej nie będzie opłacalna. Odnosząc się do lombardów w USA działają one na tyle prężnie, że nic nie wskazuje na to, aby mogło się to zmienić. Ponadto cieszą się również powodzeniem wśród szerokiego grona klientów zagranicznych, co niewątpliwie pozwala im się wciąż rozwijać. Zakupy na taką odległość dla niektórych są abstrakcją, jednak warto się na nie pokusić. Tym bardziej, że cena często jest okazyjna, a towar nietypowy i trudny do kupienia.