Firmy jubilerskie w Indiach

Skup złota Gorzów to miejsce, w którym można spieniężyć wiele rodzajów biżuterii. Jest to dobry punkt w Gorzowie, jeśli zależy nam na tym, by nabyć złotą biżuterię najwyższej jakości. W ofercie znaleźć można zarówno produkty regionalne, jak i orientalne, w tym indyjskie. Jak wytwarza się biżuterię w Indiach i które firmy cieszą się największym powodzeniem?

Małe firmy jubilerskie w Indiach

Przedsiębiorstwa jubilerskie w Indiach to w 95 procentach małe, nierzadko rodzinne firmy, które działają na niewielką skalę. Bardzo często biżuterię wytwarza się w związku z tym w garażach, czy w jeszcze gorszych warunkach w slumsach. Jednym z największych tego typu miejsc biedy w Indiach jest Dharavi, w którym funkcjonuje blisko pięć tysięcy przedsiębiorstw i nawet piętnaście tysięcy niedużych manufaktur, które mieszczą się w jednym pomieszczeniu. To właśnie w takim miejscu wytwarza się złotą biżuterię, która jest następnie eksportowana zarówno na Bombaj, Indie, jak i na inne regiony świata. Pomimo tego, że nie ma problemu ze znalezieniem nabywców na złotą biżuterię, wynagrodzenie, na jakie można liczyć w slumsach wynosi od pięciuset do dwóch tysięcy dolarów na rok.

Najbardziej znane indyjskie firmy jubilerskie

Większe przedsiębiorstwa jubilerskie, które oferują swoje wyroby na rynku krajowym, jak i zagranicznym, odpowiadają za 30 procent sprzedaży detalicznej. Jeśli chodzi o kraje, do których eksportuje się najwięcej złotej, indyjskiej biżuterii, to są to Stany Zjednoczone, Hongkong, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Belgia i Izrael.

Jedną z firm jubilerskich, która wybiła się w Indiach, jest Tanishq. W swoich początkach, zaczynając od roku 1994 firma ta była jedną z wielu tego typu firm działających na rynku indyjskim, jednak z czasem zaczęła się specjalizować w wytwarzaniu złotej biżuterii ślubnej. Jest to pierwsza i zarazem największa firma jubilerska, która funkcjonuje w Indiach. W kraju znajduje się 138 butików, które są zlokalizowane w 80 miastach. Wyroby tej firmy można także zamawiać za pośrednictwem strony internetowej.

Z kolei MMTC (ang. Metals and Minerals Trading Corporation) jest przedsiębiorstwem, które pozostaje największym importerem towarów w Indiach. MMTC zalicza się także do cenionych dystrybutorów złota, które przeznacza się na rynek jubilerski, złota i handel detaliczny w tym kraju.