Gdzie można sprzedać złoto?

Pieniądze ulokowane w złocie, mogą być zaledwie niewielkim procentem portfela oszczędnościowego, albo całym majątkiem. Tym bardziej warto znaleźć dobre miejsce do przechowywania złota. 

Lokowanie kapitału w złocie jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Przede wszystkim dzięki niemu uniezależniamy się od jakichkolwiek instytucji finansowych, w tym zwłaszcza banków. W przypadku kryzysu, pieniądze na kontach mogą przepaść z dnia na dzień. Globalny kataklizm może również zablokować dostęp do sieci bankowej, a złote monety będą wtedy szczególnie cenne. 

Jak przechowywać złoto?
Jeśli już uzbieraliśmy chociażby niewielką kupkę złota, koniecznie musimy znaleźć bezpieczne miejsce do jej przechowywania. Wybór uzależniony jest przede wszystkim od ilości złota, które posiadamy. W dalszej kolejności trzeba wybrać takie miejsce, do którego dostęp osób postronnych będzie mocno ograniczony. Warto zadbać natomiast o to, aby dla nas lokalizacja ta zawsze była łatwo osiągalna. 

Miejsca przechowania złota – przykłady
– skrytka w domu – najbardziej niebezpieczne w przypadku włamania
– skrytka bankowa – kosztowna i nie zawsze dostępna (pora nocna, weekendy),
– miejsce ukrycia poza domem, na przykład w ziemi – opcja bezpieczna, pod warunkiem opracowania skutecznego sposobu powiadomienia zaufanych osób o lokalizacji w przypadku naszej śmierci. 

Skup złota Gorzów
Jeżeli złota nie chcemy kolekcjonować, lecz nosimy się z zamiarem jego wymiany na pieniądze, pomoże skup złota Gorzów. Jest to punkt wiarygodny i polecany przez klientów.

Złoto na gotówkę wymienimy też w lombardzie. Dzięki temu będziemy mieli szansę odkupienia naszej kolekcji. Jeśli zatrzymamy gotówkę, po prostu nie spłacimy pożyczki. Właścicielem złota będzie wtedy lombard Gorzów jako sprawdzony pośrednik w handlu złotem.