Lombardy w Polsce i za granicą

W Polsce lombardy kojarzą się raczej z miejscami ratunku przed sytuacją awaryjną, w której nagle potrzebujemy gotówki, a posiadamy coś, co można szybko zastawić. Lombardy za granicą to zdecydowanie miejsca, gdzie ludzie przychodzą również po to, aby znaleźć w nich coś godnego uwagi, co w naszym kraju raczej się nie zdarza lub jest to sporadczyne, np. antyki.

Światowa różnica

Takie miejsce, jak lombard Gorzów będzie czymś innym, niż ogromne pomieszczenia lombardów w Stanach Zjednoczonych. Zdecydowana różnica w działaniu, wyglądzie i misji, jaką spełniają stawia je w zupełnie innym świetle. W USA lombardy to miejsca, w których można poszukiwać przedmiotów unikatowych i takie też sprzedawać, jak broń itd.. W Polsce są to miejsca pożyczek, gdzie zastawia się swój cenny przedmiot często z nadzieją, że będzie można po niego wrócić.

Asortyment to podstawa

Podczas, gdy w polskich lombardach przestrzeń lokalowa wygląda dosyć skromnie, w USA buduje się ogromne hale, w których lada właściciela lombardu ciągnie się na długości co najmniej kilku, czy też kilkunastu metrów. Można łatwo wywnioskować, że ilość rzeczy w jednym i drugim lombardzie znacznie się różni, i tak faktycznie jest.

Skup złota to temat również warty uwagi. Patrząc przez pryzmat Polski i zagranicy trzeba podkreślić, że tutaj różnice są małe. Zarówno u nas jak i na zachodzie punkty skupu złota są małe, o średniej wielkości pomieszczeniach, jak np. skup złota Gorzów . Tego typu firmy mają swój cennik skupu, który również dostępny jest online.