Najbardziej znane firmy jubilerskie

Skup złota Gorzów jest idealnym miejscem, jeśli poszukuje się między innymi nietuzinkowej biżuterii, monet, czy zegarków. Skup złota w Gorzowie przyciąga również klientów, którzy są zainteresowani sprzedaniem posiadanej biżuterii za jak najwyższą cenę. Cenione marki firm jubilerskich z pewnością są jednym z tych czynników, jakie wpływają na popularność tego miejsca. Chcąc poznać nieco bliżej historię cenionych na świecie jubilerów, warto zapoznać się z treścią tego artykułu.

Biżuteria z Nowego Jorku

Nowojorska marka Fred Leighton została założona w roku 1970. Kojarzy się przede wszystkim z biżuterią, która jest wysadzana najlepszymi klejnotami vintage z czasów XVIII, XIX i XX wieku. Biżuterię tę wyróżnia ponadczasowe wzornictwo, które łączy się z wykorzystaniem cennych kamieni, co sprawia, że firma ta zalicza się do wiodących marek w branży jubilerskiej. Nie znajdzie się w ofercie tej firmy dwóch takich samych okazów.

W ofercie znaleźć można zarówno pierścionki, naszyjniki, broszki, jak i bransoletki – zdobią je przede wszystkim diamenty, ale również perły, emalia, szafiry, szmaragdy i rubiny. Kolekcja ta rozkochała w sobie przede wszystkim gwiazdy światowego kina, dawniej Josephine Baker, Brigitte Bardot i Elizabeth Taylor, a obecnie między innymi Nicole Kidman, Meryl Streep, czy Amy Adams.

Najbardziej ceniona marka w świecie jubilerstwa

Założona w 1847 roku przez Louis-Francois Cartiera w Paryżu firma jubilerska Cartier jest tą, którą ceni się najbardziej ze wszystkich. Cartier należy do grona najbardziej renomowanych firm jubilerskich, a przez brytyjskich arystokratów uznana za „króla jubilerów”. Misternie wykonane zegarki wysadzane drogimi kamieniami, jak i kwiatowe oraz zwierzęce ozdoby są doskonale znane na wielu dworach.

Flagowymi wyrobami są oczywiście zegarki i biżuteria, jednak w ofercie znaleźć można także torby i mniejsze akcesoria. Cartier to pierwsza marka jubilerska, która zagościła na słynnym Rue de la Paix, gdzie po dziś dzień znaleźć można sklepy z wytworną biżuterią i równie luksusowymi zegarkami. Sklepy Cartiera są rozsiane po całym świecie – znaleźć je można chociażby w Azji i w Europie Wschodniej.