Polerowanie złota

Warto zauważyć, że zdecydowana większość przedstawicielek płci pięknej jest zafascynowanych złotem, a zwłaszcza biżuterią. Panie noszą bowiem wspomniane produkty z niezwykłą klasą oraz dumą. Jak wiadomo w pewnym momencie biżuteria może niestety nie prezentować się już tak okazale jak wcześniej. Rekomendowane jest wykonanie wtedy czyszczenia, a także polerowanie złota. W jaki sposób powinno się zabrać za tą czynność?

Namoczenie złota w magicznej miksturze domowym sposobem

Nie ma żadnego znaczenia czy mężczyzna lub kobieta chcą wypolerować złoty pierścionek czy łańcuszek, konieczne jest przygotowanie właściwej mieszanki. Z czego dokładnie powinna się ona składać? Wspomniana mieszanka koniecznie powinna zawierać płyn do naczyń, sodę oczyszczoną, a także wodę.

Rekomendowane jest zatem w pierwszej kolejności wypełnienie miski wodą, a następnie dodanie do niej niewielką ilość płynu do mycia naczyń i sody oczyszczonej. Następnie powinno się zanurzyć elementy biżuterii w przygotowanej wodzie i odczekanie kilku minut. Składniki muszą bowiem zacząć działać.

Ścieranie

Jeżeli mikstura zadziałała na biżuterię, wystarczy dokonać starcia z jej powierzchni brudu, a także innych zabrudzeń. Zalecane jest podczas wykonywania tej czynności zachowanie bardzo szczególnej ostrożności i używanie miekkiej sciereczki, najlepiej bawełnianej.

Używając twardych przedmiotów można nie tylko i wyłącznie pozbyć się brudu, ale również uszkodzić biżuterię. Warto postawić zatem na na w/w sciereczkę lub miekką szczoteczkę do zębów. Nie jest również rekomendowane wkładanie ogromnej siły w ścieranie.

Spłukanie biżuterii

Kolejnym etapem polerowania jest opłukanie biżuterii. Warto w tym celu użyć ciepłej wody. Ponadto w trakcie spłukiwania warto upewnić się, że nie zostały zostawione żadne resztki sody oczyszczonej. Dopiero po dokonaniu spłukania można sprawdzić czy wszystkie wykonane do tej pory czynności przyniosły satysfakcjonujące rezultaty.

Użycie maszyny polerskiej

Dla bardziej zaawansowanych hobbystów polecamy użycie prostej maszyny polerskiej, szlifierki z odrobiną pasty sciernej. Najlepiej zrobić to 2 etapowo. Pierwsze co to scieramy grubsze rysy i do tego zazwyczaj służy pasta w kolorze czerwonym , a później polerujemy na lustrzany połysk przy pomocy pasty żóltej. Po takim zabiegau nalezy oczyścić złoto z pasty w gorącej wodzie z odrobiną płynu do naczyń.

Gdzie można sprzedać wypolerowane złoto?

Jak wiadomo wypolerowana biżuteria ze złota będzie miała znacznie większą wartość. Gdzie można dokonać jej sprzedaży za atrakcyjną cenę? Świetnym miejscem może być skup złota Gorzów. Doświadczeni fachowcy nie tylko będą w stanie profesjonalnie wycenić biżuterię danego klienta, ale również wypłacić pieniądze w tym samym dniu. W każdej chwili można sprawdzić aktualną cene złota na stronie tego skupu.