Popularność lombardów w Polsce

Gdyby przejść się po mieście i uważnie rozejrzeć po okolicznych budynkach, zdecydowanie da się wyczuć pewien trend dotyczący tego, jakiego typu działalności gospodarcze i usługowe najczęściej są otwierane. Zdecydowane co krok spotkać można lombardy. Dlaczego są one tak popularne?

Dlaczego lombardy cieszą się dużą popularnością?

Na pierwszy rzut oka można by pomyśleć, że powodem dużego zainteresowania usługami, które oferują lombardy, jest zamiłowanie polaków do staroci i rzeczy nietypowych. Bo właśnie takie towary w głównej mierze dostać można w lombardzie. Czy to lombard Gorzów, Kraków, czy Warszawa, zawsze będzie on bogaty w nietypową ofertę, której próżno szukać w jakimkolwiek sklepie.

Pozory jedna mylą i to nie o umiłowanie do sztuki bądź też antyków chodzi, a po prostu o trudną życiową sytuację ludzi. Obecnie coraz więcej osób ledwo wiąże koniec z końcem. Niestety coraz powszechniejsze staje się to, że wielu rodzinom po prostu nie starcza na codzienne życie. Aby móc się utrzymać, potrzebują dodatkowej gotówki. Mogliby iść co prawda do banku po pożyczkę, jednak wymaga to spełnienia szeregu formalności, posiadania zaświadczeń, co trwa i jest dla wielu ludzi po prostu zbyt skomplikowane.
Lombardy oferują możliwość zbycia mniej potrzebnych rzeczy za żywą gotówkę. Bez zaświadczeń, bez formalności i bez czekania na rozpatrzenie wniosku jak w banku. Pieniądze od razu trafiają do kieszeni.

Czy mniejsze formalności to jedyny powód?

Sama gotówka, która bardzo szybko może znaleźć się w portfelu w zamian za zostawienie w lombardzie czegoś wartościowe to jednak nie wszystko.
Czy to lombard w Gorzowie, czy też w innym miejscu na mapie polski, zawsze łączy je jedno-podejście do klienta. Podejście, które jest po prostu ludzkie. Idąc do banku, bardzo często ma się do czynienia z niezwykle formalnym i poważnym podejściem. W lombardzie jest ono mniej służbowe, a bardziej normalne, czyli po prostu ludzkie.
Daje to też, chociażby większe pole manewru co do np. negocjacji ceny sprzedaży, lub też ewentualnego terminu wykupu. Lombard nie jest zobowiązany do sztywnego trzymania się formalności tak jak banki, dlatego też korzystanie z oferty lombardu jest zwyczajnie wygodniejsze, a często także o wiele bardziej opłacalne, niż branie kredytu lub nawet debetu na koncie.