Prawne aspekty działania lombardów

Czy z usług, które świadczy lombard, może skorzystać każdy? Jak się okazuje – nie. Jeśli chcemy zastawić daną rzecz np. w miejscu, którym jest Lombard Gorzów, musimy być przede wszystkim jej właścicielami. Co więcej, aby w pełni i legalnie korzystać z usług, które oferuje nam lombard, powinniśmy być też osobami pełnoletnimi. Do zastawienia rzeczy, konieczny jest bowiem dowód osobisty. To jednak nie wszystko, o czym musimy pamiętać, aby legalnie korzystać z lombardów.

Zastawiaj rzeczy, które nie są zniszczone

Kolejną, bardzo ważną kwestią, jeśli chodzi o korzystanie z lombardów, jest stan rzeczy, które zastawiamy. Nie mogą być one zniszczone, a w przypadku szeroko rozumianej elektroniki – niekompletne. Pamiętajmy, że ktoś najpewniej te rzeczy będzie chciał kupić – zadbajmy o to, aby dostał je w dobrym stanie, takim – aby mógł z nich jeszcze korzystać.

Lombard daje nam możliwość szybkiego zarobku i pozbycia się rzeczy, które zalegają nam w domu. Nie ma się zatem czemu dziwić, że z usług świadczonych przez lombardy, korzysta coraz więcej osób. Szybko można otrzymac gotówkę, pod warunkiem, że mamy coś ciekawego, a nie starą, zniszczoną rzecz.

Innym sposobem pozyskania szybkie gotówki jest np. sprzedaż złota. Również i w tym przypadku trzeba mieć ukończone 18 lat i być właścicielem danej rzeczy ze złota. Takie punkty skupu złota jak skup złota gorzów oferują skup złota każdej próby, a gotówkę można otrzymać od ręki