Produkcja białego złota

Białe złoto od wielu lat, zyskuje na popularności. Biżuteria z tego kruszcu ma swój urok. Zachwyca wyglądem, a także prostotą. Nie każdy jednak wie, jak powstaje białe złoto? Z czego jest wykonywane i czemu zawdzięcza charakterystyczny biały kolor i blask?

Powstawanie białego złota.

Proces powstawania białego złota jest dość skomplikowany. Można je tworzyć na dwa sposoby. Pierwszy jest droższy, zapewnia jednak blask białego złota na trwałe. Drugi nieco tańszy, jednak obarczony ryzykiem tego, że po wielokrotnym czyszczeniu, białe złoto zacznie zyskiwać żółty połysk.

Droższym sposobem powstawania białego złota, jest połączenie zwykłego złota z niklem. Zawsze łączy się je w stosunku pół na pół. Tak powstałe białe złoto, swój biały blask ma na trwałe. Bez względu na to, czy powstaną na nim zarysowania, czy będzie wielokrotnie czyszczone, zawsze pozostanie białe.

Drugim, nieco tańszym sposobem powstawania białego złota, jest łączenie klasycznego złota z miedzią, niklem i palladem. Tak powstałe białe złoto, by zachowało biały kolor, musi być pokryte warstwą rodu. Co bardzo istotne, po wielokrotnym czyszczeniu tak powstałego białego złota, może ono stracić warstwę rodu i zyskać kolor klasycznego, żółtego złota. W tej sytuacji rozwiązanie jest tylko jedno – ponowne pokrycie biżuterii warstwą rodu.

Skup złota w mieście Gorzów – sprzedaż złota w każdej postaci

Białe złoto, wciąż zyskuje popularność i nic nie wskazuje na to, by sytuacja się zmieniła. Jeśli więc zależy nam na ciekawej, nowoczesnej biżuterii, warto odwiedzić skup złotych rzeczy Gorzowie, sprzedać klasyczną, złotą biżuterię lub złom złota jeśłi taki posiadamy czy inne wyroby, które nie są już aż tak bardzo modne, a za zdobyte pieniądze, rozważyć zakup biżuterii z białego złota. Biżuterii, która każdemu się podoba, która jest ponadczasowa i przyciąga swoim blaskiem.