Dlaczego złoto to świetna lokata kapitału?

Chociaż posiadanie złota od wieków jest symbolem luksusu, inwestowanie w ten drogocenny kruszec to moda w Polsce można powiedzieć nowa, bo zaledwie kilkuletnia. Czy opłaca się lokować pieniądze w złocie?

Podobnie jak w przypadku wszystkich drogocennych metali czy minerałów, wartość złota opiera się na jego unikalności, czyli stosunkowo małej podaży, przy ogromnym popycie. Ilość złota na rynku ogranicza jego unikalność. Cenę podnoszą nie tylko koszty wydobycia, lecz tak wahania kursów walut. 

Na wypadek kryzysu
Kupno złota za pieniądze przeznaczone na oszczędności jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które nie ufają bankom ani instytucjom finansowym. W historii wielu krajów nie raz zdarzały się sytuacje, które wywracały do góry nogami całe systemy monetarne, a obywatele tych państw dosłownie z dnia na dzień tracili oszczędności życia. Jednak nawet wtedy złoto nie traciło na wartości. Jest to więc lokata kapitału odporna na załamania gospodarki. 

Cena złota
Ceny rynkowe złota zależą najmocniej od kursu dolara. Dlatego aby skutecznie inwestować w złoto należy śledzić nie tylko cenę kruszcu, lecz również wartość amerykańskiej waluty. Warto również wiedzieć, że najbardziej cena złota wzrasta w obliczu kryzysów gospodarczych. Staje się ono wtedy szczególnie poszukiwanym dobrem, właśnie dlatego że zapewnia bezpieczną lokatę kapitału.

Skup złota Gorzów
To miejsce, w którym po dobrej cenie można sprzedać biżuterię, czy złote monety. Można tutaj również zaopatrzyć się w przedmioty z drogocennego kruszcu. Pieniądze za złoto oferuje również lombard Gorzów może pochwalić się renomowanym punktem tego typu.