Zastosowanie złota nie tylko w jubilerstwie

Złoto jest jednym z najpopularniejszych kruszców. Niewielu jednak wie, że nie znajduje ono zastosowania wyłącznie w produkcji pierścionków, wisiorków czy bransoletek, ale również wielu innych dziedzinach życia. Gdzie jeszcze można odnaleźć ten pierwiastek?

Działanie upiększające

Złoto koloidalne (24-karatowe) świetnie sprawdza się podczas zabiegów kosmetycznych. Nie tylko pomaga usunąć już istniejące przebarwienia na skórze, ale również widocznie ją rozjaśnia oraz wygładza – tym samym zmniejszając widoczność zmarszczek. Działa także na skórę kojąco oraz antybakteryjnie, dzięki czemu może być stosowane również w przypadku cery problematycznej.

Smacznego!

Istnieje również możliwość… zjedzenia złota. Choć samo w sobie nie posiada smaku czy zapachu, bez wątpienia nadaje potrawie przepięknego blasku. Na przykład w Dubaju można kupić babeczki „lukrowane” tym kruszywem za – bagatela! – okolice tysiąca dolarów. Nie musisz się obawiać – specjalnie przygotowane, jadalne złoto jest w pełni obojętne dla ludzkiego organizmu.

Hipoalergiczny materiał

Złoto nigdy nie wywoła podrażnienia, ponieważ jest chemicznie obojętne. Z tego samego względu nie rdzewieje – nawet pozostawione na długi czas w wodzie. Jeśli cokolwiek stanie się z rzekomo złotym przedmiotem – można mieć pewność, że materiał, z którego go stworzono, zawierał domieszki.

Jeśli chcesz sprzedać w dobrej cenie różnego rodzaju złote przedmioty – wybierz skup złota Gorzów. Otrzymasz tam dobrą cenę i sympatyczną obsługę, która rozwieje wszelkie wątpliwości. Ceny, które zmieniają się codziennie warto obserwować na stronie tejże firmy. W przypadku zwyżki warto decydować się na szybką sprzedaż, w przypadku spadku można poczekać, nie ma jednak gwarancji czy cena nie będzie jeszcze niższa.

Generalnie wahania cena złota uzależnione są od kursu na giełdzie londyńskiej oraz w Nowym Jorku. Obie giełdy dyktują kurs, który jest również uzależniony od sytuacji na rynku światowym.