Co można sprzedać w punkcie skupu złota

Niektórym osobom może wydawać się, że w skupie złota sprzedaje się tylko stare monety bez wartości kolekcjonerskiej oraz niepotrzebną biżuterię. Nie jest to jednak prawda. Skup złota Gorzów przyjmuje też dobra, które nie są aż tak oczywiste. Jakie to przedmioty?

Sztabki złota
Tak, w skupie złota można sprzedać całe jego sztabki. W końcu nie jest to forma, którą można traktować jako środek płatniczy. Żeby, więc móc korzystać z wartości jaką niesie ze sobą sztabka, trzeba ją koniecznie spieniężyć. Dlaczego by nie zrobić tego właśnie w punkcie lombard Gorzów?

Złoty złom
Może się wydawać, że brzmi to jak oksymoron. Jednak jak najbardziej takie pojęcie funkcjonuje. Złoty złom to wszystkie te przedmioty, które są już zniszczone i nie mogą dobrze pełnić swoich funkcji, ale są wykonane ze szlachetnych materiałów. Tak właśnie jest np. z elementami złotej zastawy stołowej lub świecznikami. Wystarczy, że zostaną wygięte lub porysowane i już nie nadają się do użytku ze swoim pierwotnym zastosowaniem. Innymi złotymi rzeczami moga być np. pozłacane ramy od obrazów, gdzie metodą rafinacji można odzyskać część złota oraz innych metali. Takie czynności sa też praktywowane przy odzysku złota np. z części komputerów, np. procesory, złącza pamięci. Wiele elementów jest pozłacanych i można własnie z nich odzyskiwać złoto

Warto również podkreślić, że dużą wartość mają odpady dentystyczne, które są zazwyczaj znacznie wyższej próby niż najbardziej popularna 585. Często wartość takich odpadów w zleżności od wagi to i parę tysięcy zł bądź i znacznie więcej. Skup złota w Gorzowie ma swoją stronę na której można sprawdzić aktualne ceny skupu. Jest to o tyle wygodne, że przed sprzedażą możemy dokładnie sprawdzić jaka jest cena za gram i sobie przeliczyć ile mniej więcej otrzymamy gotówki, która, co warto podkreślić, jest wypłacana od ręki bez zbędnych formalności. Ceny skupu są na bieżąco aktualizowane w zależności od kursów na giełdach światowych,

Reasumując, sprzedać można w zasadzie wszystko co jest złote lub pozłacane. Niezależnie od tego co mamy w kieszeni, w sejfie, w szufladzie, zawsze warto przejrzeć swoje rzeczy, bo może leży tam własnie coś co ma dużą wartość, a jest nam niepotrzebne i już dawno o tym zapomnieliśmy.