Czyszczenie wyrobów z białego złota

Wyroby z białego złota, uznawane są za bardzo prestiżowe i są chętnie wybierane przez miłośników niebanalnej biżuterii. Popularne są wśród ludzi młodych ceniących sobie prostotę materiału, piękno biżuterii a jednocześnie prestiż. Niestety, jak każdy wyrób jubilerski i wyrób z białego złota, z czasem traci swój blask i wymaga pielęgnacji.

Jak czyścić biżuterię z białego złota?

Przy zwykłych zabrudzeniach lub po kontakcie z chemią kuchenną lub łazienkową, wskazane jest umycie takiej biżuterii. Z powodzeniem można ją myć wodą z mydłem. Z czasem jednak, na obrączkach, pierścionkach i innych wyrobach z białego złota, mogą się na nim pojawić zarysowania, samo złoto zaś może stracić swój połysk. Wyrób należy oddać do czyszczenia.

Czyszczenie białego złota. Ostrożnie i powoli.

Zlecając czyszczenie białego złota, warto pamiętać o jednym. Białe złoto powstaje z klasycznego żółtego złota, Aby było białe, jest pokrywane warstwą rodu. Przy wielokrotnym lub nieumiejętnym czyszczeniu, warstwa rodu może ulec wytarciu. W takiej sytuacji, na biżuterii może pojawić się charakterystyczny żółtawy odcień. To normalne. Chcąc go zlikwidować, konieczne będzie zlecenie pokrycia biżuterii dodatkową warstwą rodu, taka usługa oczywiście będzie dużo droższa od kosztów samego czyszczenia, dlatego z czyszczeniem białego złota nie można przesadzać i czyścić je tylko wtedy, gdy zachodzi taka konieczność.

Sprzedaż w przypadku uszkodzenia w punkcie skupu złota w Gorzowie

Jeśli wyrób z białego lub klasycznego, żółtego złota, uległ zniszczeniu, lub posiada głębokie zarysowania, warto po prostu pomyśleć o wymianie na inny. Skup złota Gorzów przyjmuje złoto każdego rodzaju. Oczywiście nikt nie decyduje się na wymianę obrączek czy pierścionków zaręczynowych, to jasne. Inne wyroby jednak, zamiast zostawiać w szufladzie, warto wymienić na ładniejsze i wciąż cieszyć się z posiadania pięknej, złotej biżuterii. Ceny jakie uzyskamy za białe złoto sa takie same jak w przypadku klasycznego, żółtego złota.