Co można zastawić w lombardzie?

Zastawianie przedmiotów w lombardzie czy też kupowanie ich w takich punktach niegdyś kojarzyło się ze szmuglerką. Wcale tak nie jest – pracownicy tego rodzaju miejsc od zawsze przykładali duża wagę do tego, by zadbać o odpowiednie pochodzenie rzeczy, które znajdują się w lombardzie. Jak prawdopodobnie w każdym zawodzie, zdarzają się osoby, które nie działają zgodnie ze sztuką, jednak zasadnicza większość tego rodzaju miejsc prowadzi uczciwą działalność. Wśród jednych z najlepszych punktów w mieście można wskazać Lombard Gorzów, gdzie mieści się również skup złotej biżuterii, sztabek, monet, rzeczy sztabek, gdzie istnieje możliwość na zbycie i nabycie różnych rzeczy w naprawdę dobrych cenach.

Kto może zastawić coś w lombardzie?

Kwestią najbardziej podstawową, jeśli chodzi o korzystanie z lombardu, jest bycie osobą pełnoletnią. Tylko ktoś, kto może za pomocą dowodu osobistego potwierdzić swą pełnoletniość, ma prawo do zastawiania bądź kupowania przedmiotów w lombardzie.

Dodatkowo, co oczywiste, musi to być właściciel przedmiotu. Zdarza się, że osoby niepowołane (złodzieje, paserzy) starają się „upłynnić” swój towar w lombardach, jednak obecnie wprowadzone procedury bezpieczeństwa zapobiegają tego rodzaju procederom. Można zatem mieć pewność (po obydwu stronach transakcji, zarówno zastawiając przedmiot, jak i jako klient), że wszystko przebiega zgodnie z prawem.

Co można zastawić w lombardzie?

Wszelkie wartościowe przedmioty, które mają nie tylko wartość dla ich posiadacza, ale również faktyczną, rynkową. Chodzi o to, by w razie sytuacji, w której osoba zastawiająca przedmiot po prostu nie wróciła po niego – nie okazało się, że lombard nie jest w stanie go sprzedać.

Wśród tego rodzaju przedmiotów można wskazać biżuterię (najczęściej złotą lub wysadzaną drogocennymi kamieniami) oraz elektronikę, ale nie tylko. Zdarzają się również nieco rzadziej spotykane przedmioty, jak telewizory. Zasadniczo jednak, lombard jest idealnym miejscem, by dokonać zakupów w atrakcyjnych cenach, na przykład gdy potrzebujemy nowego laptopa lub telefonu. Dzięki staraniom, jakie wkładają pracownicy lombardów w funkcjonowanie tego rodzaju punktów, można mieć pewność, że zakupione przedmioty są w pełni legalne. To doskonałe miejsce na dokonanie zakupów, a także zastawienie przedmiotów, gdy potrzebujemy pieniędzy.

Ciekawostką jest również to, że np. ceny skupu złota sa podawane online, nie trzeba wychodzić z domu, a na spokojnie w zaciszu domowym policzyć sobie ile zarobimy . Przyjmowana jest każda rzecz o każdej próbie bez względu na wagę i kształt. Skup złota w Gorzowie to pewna i znana od ponad 20 lat firma. Polecamy.