Czy warto w dzisiejszych czasach sprzedawać złoto?

Są osoby, które przez wiele lat przechowują w swoich domach drogą, złotą biżuterię, a nawet sztabki złota, które otrzymały kiedyś w rozliczeniu za konkretną transakcję. Teraz jest bardzo dobry czas, by wymienić to wszystko na gotówkę, gdyż ceny złota są naprawdę korzystne, a ilość dostępnych miejsc, gdzie skupuje się złoto (zarówno stacjonarnie, jak i przez internet) jest spora. Gdzie sprzedać najlepiej swoje złoto i co warto wiedzieć o takiej transakcji?

Skup złota Gorzów – punkt stacjonarny
W Polsce istnieje wiele miejsc, do których można się udać, by sprzedać złoto. Dzięki nim szybko i sprawnie można wykonać wycenę na miejscu, a w przypadku gdy będzie ona korzystna – wymienić towar na gotówkę. Taka transakcja jest w pełni bezpieczna, gdyż klient doskonale wie, kto jest właścicielem danego punktu zajmującego się skupowaniem złota (jego dane są umieszczone choćby na stronie internetowej. Przykładem takie punktu jest gorzowski SEZAM, firma zajmująca się ponad 20 lat skupem złota w Gorzowie

Transakcje internetowe – wygoda, ale i ryzyko
Coraz częściej takie transakcje dokonywane są przez internet. Jest to wygodna, ale i dość ryzykowna forma skupowania złota od klientów, gdyż tak naprawdę wysyłanie Pocztą czy kurierem wartościowych rzeczy różnie może się zakończyć. Wszystko odbywa się według ściśle określonych zasad (które można znaleźć choćby na stronie internetowej platformy, która powszechnie zajmuje się tego typu transakcjami). Klient, gdy chce dowiedzieć się, ile może otrzymać za daną biżuterię lub sztabkę złota – najpierw wysyła zapytanie do firmy (wraz ze zdjęciem poglądowym sprzedawanych rzeczy), by otrzymać wstępną wycenę takiego asortymentu. Następnie, firma wysyła kuriera pod wskazany adres do klienta, który zabiera „przedmioty” spisując wraz z nimi precyzyjny protokół. Gdy paczka trafia do skupu złota – dokładnie wszystko jest ważone i sprawdzane. Po tym, klient otrzymuje już oficjalną i ostateczną wycenę sprzedawanych przez siebie artykułów. Gdy zgadza się na nią – transakcja dochodzi do skutku, a pieniądze natychmiast trafiają na konto klienta.

Porównując obie opcje – klienci często dochodzą do wniosku, iż w punkcie stacjonarnym łatwiej i przede wszytskim bezpieczniej jest sprzedać złoto. Nie trzeba pakować paczek, spisywać ich zawartości itd. Warto tutaj polecić Skup złota w Gorzowie Wielkopolskim jako sprawdzony punkt skupu na terenie woj. lubuskiego. Firma oferuje bowiem prezentacje cen online, gdzie każdy pontencjalny klient może bez wychodzenia z domu wyliczyć sobie ile otrzyma pieniędzy za swoje złoto.