Dla kogo lombardy

Wydawać by się mogło, że z lombardów korzystają ludzie bez względu na poziom pozycji społecznej, czy zawartość portfela. Statystyki pokazują jednak, ze jest to biznes potrzebny osobom najuboższym.

Pieniądze za spodnie

Zdarzały się sytuacje, ze w lombardzie zamożna osoba zostawiła kilkadziesiąt par markowych spodni po to, aby móc spłacić zasądzone podatki. Jednak takie sytuacje należą raczej do rzadkości, a z lombardu korzystają osoby, którym nie starcza do końca miesiąca na życie.

Lombard Gorzów

Lombardy w Gorzowie czy też innych miejscach powstają dosyć często – powstają najczęściej w miastach, gdzie ilość mieszkańców oscyluje w granicach 50 a 100 tysięcy. Klientela takich miejsc to zwykle osoby, które zastawiają przedmioty codziennego użytku ub stare telefony po to, aby dać rade przeżyć ostatni tydzień miesiąca. Po tygodniu wracają, wykupują potrzebne im żelazko, czy telefon, płacą niewielki procent za tak krótką i mało wartościową pożyczkę i żyją dalej, aby za kolejny miesiąc wrócić w tym samym celu.

Polska rzeczywistość jest dosyć szara i smutna pod tym względem, ale dobrze, ze są miejsca, które chociaż chwilowo mogą pomóc potrzebującym osobom.

Zobacz fanpage Lombard Gorzów.