Lombard – zastaw, sprzedaż i kupno

Lombardy to miejsca, gdzie udziela się pożyczek pod zastaw ruchomości i nieruchomości, ale mało kto patrzy na nie z innej perspektywy. Są to miejsca, gdzie znajduje się mnóstwo rzeczy, po które pożyczkobiorcy już nie wrócili, a więc zostały one wystawione do sprzedaży.

Jak działa lombard?

Osoba potrzebująca szybkiej gotówki musi udać się do lombardu z przedmiotem, który chce zastawić. W lombardzie ustalana jest kwota, za którą może to zrobić i następuje podpisanie umowy. W umowie zawarta jest kwota, za którą właściciel będzie mógł wykupić zastawiony przedmiot, ale tylko w czasie określonym w umowie – później przedmiot ten przechodzi na własność lombardu, który może rozporządzać nim jak sobie tego zażyczy. Lombard Gorzów to jedno z takich miejsc.

Perełki niczym w antykwariacie

Osoby poszukujące unikatowych przedmiotów powinny zaglądać do lombardów – jednak w Polsce odnajdą tam raczej przedmioty typowo elektroniczne, które przedstawiają sobą najwyższą wartość w porównaniu z innymi przedmiotami użytku codziennego. Lombardy w Gorzowie funkcjonują tak samo jak inne i można tam znaleźć przedmioty naprawdę wiele warte.