Dlaczego warto posiadac zloto?

Można zaobserwować, że z roku na rok coraz większa liczba osób zaczyna interesować się inwestowaniem w złoto. Nie wszyscy jednak wiedzą dlaczego warto być w posiadaniu fizycznego złota. W jaki sposób powinno się przechowywać wspomniany metal szlachetny?

Jaką rolę pełni złoto w kontekście dywersyfikacji majątku?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że ceny złota podlegają bardzo częstym wahaniom. Oznacza to tym samym, że omawiany metal szlachetny nie powinien być pod żadnym pozorem inwestycją krótkoterminową.

Złoto powinno przede wszystkim chronić kapitał na tzw. czarną godzinę. Doskonałym przykładem może być katastrofa, kryzys czy wojna. Rekomendowane jest zatem, by udział złota w portfelu był z roku na rok coraz większy. Praktycznie każda osoba powinna mieć przynajmniej kilka procent swojego kapitału w złocie (w przypadku, gdy portfel jest warty przynajmniej kilkanaście tysięcy złotych).

Gdzie można sprzedać złoto w czasie kryzysu?

Jak zostało wspomniane wcześniej złoto powinno się trzymać na czarną godzinę. Zawsze jednak przychodzi moment kiedy do zakupu wycieczki, samochodu czy opłacenia rachunków brakuje gotówki. Świetnym rozwiązaniem będzie wtedy sprzedaż złota lub produktów ze złota np. biżuterii. Doskonałym miejscem na realizację tego celu może być skup złota Gorzow .

Osoba zainteresowana sprzedażą złotej biżuterii otrzyma po wycenę od pracownika informację, ile skup jest w stanie za nią zapłacić. Bardzo często wymienianym atutem tego rozwiązania jest możliwość otrzymania pieniędzy na miejscu oraz co równie istotne sprawdzenie w każdej chwili ceny online, która wprawdzie zmienia się co często z uwagi na giełdę londyńską to jednak sytuacja z ze wrostem lub spadkiem cen jest dość stabilna.