Jak powstało złoto ?

Złoto jest pierwiastkiem, którego wraz z upływem lat ubywa na powierzchni Ziemi. Specjaliści prognozują, że jego złoża mogą wyczerpać się za kilkadziesiąt lat, dlatego też tak istotnym jest, by umożliwiać jego ponowny obieg. Polecamy w tym celu skup złota Gorzów, ze względu na świetne ceny skupu oraz przyjazną obsługę.

Jak złoto znalazło się na powierzchni Ziemi?

Istnieje w tym zakresie wiele teorii – jedne są mniej wiarygodne, inne bardziej. Wśród nich można wskazać naukowe wyjaśnienie wydostania się złota z jądra Ziemi, a także – w ogóle jego pojawienia się na naszej planecie. Istnieje teoria, zgodnie z którą w niedługim czasie po powstaniu naszej planety miejsce miał deszcz meteorytów, które to dostarczyły złoto na Ziemię. Ze względu na dużą siłę uderzeń meteorytów, doprowadziły one do „wbicia” się tego pierwiastka do głębszych warstw Ziemi.

Zgodnie z drugą teorią – złoto niejako było na naszej planecie od samego początku jej istnienia. Podobnie jak pozostałe pierwiastki, wywodzi się z pyłu kosmicznego i osiadło w pobliżu jądra Ziemi ze względu na wyższy ciężar tego pierwiastka w stosunku do innych.

Która z teorii jest bardziej prawdopodobna?

Naukowcy wciąż nie są zgodni w tej kwestii. Zdaniem części ekspertów, meteoryty nie mogłyby dostarczyć aż takiej ilości złota na Ziemię. Jednocześnie, w opinii innych znawców – niemożliwym jest, by tak znaczące ilości ciężkiego pierwiastka, jakim jest złoto, przeniesione zostały z pyłu kosmicznego.

Bez względu na faktyczną genezę złota, niezaprzeczalnym jest, że to jeden z najpiękniejszych i najbardziej szlachetnych pierwiastków na całej planecie. Warto również dodać, że jego walory są zdecodowanie wyjątkowe ze względu na swój skład chemiczny.