Handel złotem w powojennej Polsce

Złoto od zawsze było surowcem o cennej wartości i nie zmieniło się to na przestrzeni lat. Od lat popularnością cieszą się też lombardy, które dają możliwość szybkiego zarobienia w zamian za sprzedaż lub zastaw rzeczy. Ich początki łączą się m.in. z pożyczkami w okresie powojennym w Polsce.

Rozwój skupu złota w Polsce na przestrzeni lat i po II wojnie światowej


W okresie powojennym w Polsce złoto miało dużą wartość, ponieważ było uznawane za surowiec, który powoli przetrwać trudne politycznie czasy. Ustawa zabraniała jego handlu, ale cały czas w ukryciu rozwijał się tzw. czarny rynek. Sytuacja zmieniła się pod koniec lat 60. XX wieku, kiedy zakaz przestał obowiązywać.
W międzyczasie rozwijały się też lombardy, które obecnie nadal są bardzo popularne. Ich początki związane są z lichwą, która obecna była w Polsce w okresie powojennym, ale też znacznie wcześniej. Obecnie, jednak nie mówi się o nich w takiej kwestii, jak pożyczki na niekorzystnym oprocentowaniu, które obowiązywały w powojennym kraju i dla wielu osób były trudne do spłacenia. Rozwój lombardów stanowił zdaniem ekspertów możliwość wypełnienia pewnej luki w zakresie wsparcia finansowego dla osób, które nie mogły skorzystać z innych form wsparcia. Obecnie regulacje prawne nakazują, by odbywało się to w sposób profesjonalny i regulowany. Czasy się zmieniły i obecnie, od około 20 lat pożyczki w lombardzie stały się znacznie bardziej wygodne, niż w okresie wojennym, są przy tym udzielane na bardzo korzystnych warunkach. Lombard w Gorzowie oferuje najniższe opłaty i można to sprawdzić na ich stronie.

Skupowanie złota w Gorzowie


Szukając dobrego skupu złota w swojej okolicy warto sprawdzić gdzie w regionie znajduje się takie miejsce. W dużych miastach można znaleźć bez problemu tego typu miejsca, gdzie można sprzedać złoto. Są to punkty zlokalizowane zazwyczaj w centrum miasta tak jak np. Skup złota w firmie SEZAM w Gorzowie. Punkt ten cieszy się popularnością, ze względu na komfort transakcji, ale i przede wszytskim na atrakcyjne ceny skupu. Ponadto, w każdej chwili można zobaczyć ceny na stronie tejże firmy. Istotnym również jest to, że ceny są na bieżąco aktualizowane. Mamy więc możliwość dokładnej analizy za ile możemy sprzedać i ile na tym zarobić. To bardzo istotne.