Złoża i wydobycie złota na świecie

Warto wiedzieć, że złoty wydobywane jest codzienne w różnych zakątkach świata. Nie wszystkie osoby inwestujące w omawiany metal szlachetny wiedzą jednak o jakie ilości dokładnie chodzi. Gdzie obecnie wydobywa się najwięcej złota?

Wydobycie złota w Chinach

Chiny są obecnie światowym liderem jeżeli chodzi o wydobywanie złota. Godny uwagi jest fakt, że każdego roku we wspomnianym kraju wydobywa się ponad 450 ton. Ponadto zdecydowanie największe znaczenia mają takie prowincje, jak: Liaoning, Fujian, Henan i Shandong.

Wydobywanie złota w Australii

Warto wiedzieć, że w tym kraju najwięcej złota wydobywało się w kopalni Super Pit, która była w stanie wyprodukować aż 850 tysięcy uncji rocznie. Została jednak zamknięta cztery lata temu. Obecnie w Australii wydobywa się około 270 ton złota rocznie.

Wydobycie złota w Rosji

Z kolei w Rosji wydobywa się 250 ton złota rocznie. Oczywiście zdecydowanie największe ośrodki wydobycia umiejscowione są na Syberii. Godny uwagi jest fakt, że od 2014 roku Rosja jest już trzecim największym producentem omawianego metalu szlachetnego na świecie.

Czy warto zdecydować się na sprzedaż złota?

Złoto w fizycznej postaci można obecnie sprzedać praktycznie zawsze. Osoby zainteresowane zarobieniem pieniędzy na wspomnianym metalu szlachetnym powinny wybrać skup złota Gorzów.

Zdecydowanie najczęściej wymienianymi atutami tego rozwiązania są bardzo bardzo korzystne ceny na trudnym i wymagającym rynku, a także indywidualne podejście praktycznie do każdego klienta. Ponadto, co jest bardzo istotne, ceny można analizować online, bez wychodzenia z domu. Jest to bardzo wygodne z uwagi, na to, że nie musimy dzwonić i pytać ile danego dnia kosztuje skup złota, a patrzymy na stronę i to wszystko.