Historia lombardów i lombard Gorzów

Od zawsze ludzie mieli problem związany z brakiem pieniędzy. Bywają w życiu takie sytuacje, w których trzeba bardzo szybko zdobyć pewną ilość gotówki. Idąc do banku nie można przecież liczyć na wydanie pieniędzy od ręki. Mało tego, w tym przypadku trzeba także mieć jakąkolwiek zdolność kredytową, a nie każdy ją posiada

Jeżeli ktoś chce w bardzo szybki sposób zyskać pewną ilość gotówki, może z łatwością zastawić w lombardzie swoje dobra. Lombard Gorzów przechowuje rzeczy oddane w zastaw i aby je wykupić, należy oddać właśnie tę pewną kwotę powiększoną o dodatkową opłatę. Dopiero wtedy można odebrać swoją własność. Jeżeli nie pojawimy się danego dnia, w którym kończy się zastaw – pracownik lombardu ma jak najbardziej prawo wystawienia naszych przedmiotów na sprzedaż.

Skup złota Gorzów działa od wielu lat i jego popularność rośnie, niewątpliwą zaletą jest to, że można obserwować spadek lub wzrost cena złota na stronie www. Dzięki temu na bieżąco widzimy jakie są aktualne tendencje, spadkowe lub zwyżkowe.

Pierwsze lombardy powstały jakieś 3000 lat temu w starożytnych Chinach. Pożyczek pod zastaw udzielano chłopom. Pożyczki były oczywiście krótkoterminowe. Po jakimś czasie usługi te przeniosły się do specjalnych sklepów. Lombard był to świetny sposób, żeby starożytni kupny mogli rozkręcić swój interes. Zahamowanie rozwoju lombardów nastąpiło w XIV/XV wieku z powodu wkroczenia Kościoła Katolickiego. W tamtych czasach tylko najbardziej majętni i najbogatsi ludzie zajmowali się udzielaniem pożyczek. Byli wśród nich między innymi włoscy Medyceusze. Z usług lombardu skorzystał nawet król Edward III, który postanowił zastawić koronne klejnoty, żeby dostać pieniądze na wojnę z Francją.