Lombardy i handel złotem w czasach powojennych

Lombardy pojawiły się ponad 3000 lat temu w starożytnych Chinach. Co istotne, towarzyszyły one ludziom przez wiele wieków i np. podczas wyprawy Krzysztofa Kolumba do Ameryki miała miejsce słynna pożyczka na jej sfinansowanie udzielona pod zastaw biżuterii hiszpańskiej królowej Izabeli.


Dziś lombardy są instytucjami, które udzielają klientom pożyczek pod zastaw i zyskują coraz większą popularność. Ich nazwa wywodzi się od słowa „lombardom” – włoskich bankierów działających w Europie w okresie średniowiecza.
W ciągu kilku stuleci lombardy stały się popularne w Polsce. Po okresie wojennym pojawiły się informacje, że warto inwestować w złoto. Tak robili kupcy, rzemieślnicy, jubilerzy itp., co miało chronić przed zmienną sytuacją polityczną w kraju. Na mocy ustawy z 28 października 1950 r. pojawił się zakaz handlu dewizami i kruszcami. Obrót złotem zszedł do podziemia. Zakaz zniesiono w 1956 roku, a w Polsce zaczęły się rozwijać lombardy, które z biegiem lat zyskiwały coraz większą popularność i z naszego kraju trafiły na Wschód – w tym do Rosji, dając możliwość sprzedania i oddawania pod zastaw różnych przedmiotów, co jest obecne do dziś.

Skup złota Gorzów – punkt skupu złota, monet i sztabek z aktualnymi cenami rynkowymi.
Obecnie lombardy na nowo zyskują popularność i coraz więcej osób decyduje się skorzystać z ich oferty. Warto poszukać lombardu w swojej okolicy, ponieważ powstają one już w coraz większej liczbie miast.

Lombard Gorzów – oferta najniższych opłat w Gorzowie Wlkp.
W każdym mieście, niezależnie od regionu kraju posiadacze złota lub innych cennych przedmiotów mogą udać się do lombardu. Warto sprawdzić, jaki mieści się najbliżej naszego miejsca zamieszkania i przede wszytskim jakie oferuje warunki.