Inwestowanie w złoto

Warto zdawać sobie sprawę, że ceny złota już od lat zajmują najwyższe pozycje tabeli kruszców. Jest to bowiem kapitał, w który z roku na rok decyduje się inwestować coraz większa liczba ludzi. Ponadto wartość złota będzie rosła, gdy w danej pracowni jubilerskiej stanie się tworzywem służącym do produkcji luksusowych ozdób, które będą wzbogacone kamieniami szlachetnymi. Istnieją jednak różne odmiany złota. Na jakie warto się zdecydować, a także, w jaki sposób można sprzedać swoją biżuterię?

Ile karatów ma czyste złoto?

Trzeba mieć świadomość, że wartość złota określa się obecnie w próbach oraz karatach. Ponadto należy uwzględnić, że czysta sztabka będzie zawierała 9,999% tego szlachetnego kruszcu. Będzie również charakteryzował się najwyższą możliwą próbą, czyli 1000 (24 karaty). Warto zdawać sobie sprawę, że takiego złota nie będzie można wykorzystać do wyrabiania biżuterii, gdyż będzie zbyt plastyczne. Do salonów jubilerskich trafiają zatem stopy cechujące się zdecydowanie większą twardością. Najcenniejszy używany przez złotników stop będzie posiadał 18 karatów, a jego próba w obowiązującej obecnie skali będzie wynosiła 750. Oznacza to, że produkt w 75% będzie składał się z czystego złota, a w 25% z innych metali. Najbardziej renomowani i prestiżowi producenci posiadają w swojej bardzo szerokiej ofercie asortymentowej biżuterię z 18 – karatowego złota.

Gdzie można sprzedać swoją biżuterię?

Zdecydowanie najbardziej rekomendowanym miejscem, w którym możliwe jest dokonanie sprzedaży biżuterii ze złota będzie skup złota w Gorzowie. Punkty przeważnie prowadzone są przez jubilerów, dlatego produkt będzie właściwie wyceniony. Ponadto skup złota Gorzów oferuje najkorzystniejsze ceny dla osoby zainteresowanej. Warto jednak zdecydować się na punkt stacjonarny, który już cieszy się odpowiednią renomą na rynku. W skupie złota możliwa jest sprzedaż złota w praktycznie każdej postaci, dlatego nawet lekko uszkodzona biżuteria na pewno zostanie zakupiona. Wszystko zależy czy osoba planująca sprzedać zaakceptuje cenę.