Jak działają lombardy?

Lombardy to swoiste instytucje, które oferują pozyskanie gotówki, w przypadku, kiedy pieniądze są nam potrzebne „na już”, bądź z chwilą, gdy banki odmawiają pomocy. Ich popularność oraz długa historia pokazuje, jak wiele osób z nich korzysta.

Jak działa lombard?

Lombardy to instytucje, które udzielają pożyczek pod zastaw rzeczy ruchomej, bądź praw zbywalnych, między innymi obligacji lub akcji. Warto wiedzieć, że im większa wartość danego przedmiotu, na przykład biżuterii, antyków, dzieł sztuki lub sprzętu RTV i AGD, tym większą gotówkę można dostać. Pożyczki lombardowe są udzielane na krótki okres, w trakcie którego zastawiony przedmiot jest przechowywany w bezpiecznym miejscu i oddawany klientowi po spłacie pożyczki.

Warto również wspomnieć, że w lombardzie można sprzedać także złoto za bardzo atrakcyjne ceny. Sprawdź aktualny cennik skupu złota.

Pożyczki w lombardach posiadają oprocentowanie, dlatego też, aby odkupić (spłacić pożyczkę) daną rzecz, należy liczyć się z tym, że jej cena będzie nieco większa w stosunku do tego, za ile została zastawiona.

Etymologia słowa „lombard” pochodzi od włoskich bankierów, którzy opierali swoją działalność właśnie na udzielaniu pożyczek w zamian za zastaw. Warto wspomnieć, że działali w Europie zachodniej już w czasach średniowiecza, co oznacza, że historia lombardów jest naprawdę długa.

Powody korzystania z lombardów

Z lombardów korzystają przede wszystkim osoby, które pilnie potrzebują gotówki, a banki nie chcą użyczyć im pożyczek. W przypadku takim jak lombard Gorzów Wielkopolski to miasto, które posiada wiele takich miejsc, posiadające atrakcyjne warunki dla każdego, kto planuje zastawić jakiś przedmiot.

Lombardy w Gorzowie oferują bardzo niskie oprocentowanie, rozpoczynające się już zaledwie od kilku lub kilkunastu złotych, co jest doskonałą okazją dla osób, które nie ufają parabankom. Lombardy dbają również o bezpieczeństwo zastawionych przedmiotów, dlatego też są one odpowiednio przechowywane i wracają do klientów w nienaruszonym stanie. Oprócz tego, żadne informacje i dane osobowe nie zostaną nikomu ujawnione, nawet bliskim członkom rodziny, jeśli tak życzy sobie klient.