Gorzowskie lombardy warte zaufania
Chyba nie ma osoby, która nie słyszałaby o lombardach. Nie każdy jednak wie, czym one są oraz jak działają. Jest to jednak istotne, ponieważ korzysta z nich wielu ludzi na całym świecie, w tym również w Polsce.
Czym jest lombard?
Lombardy w okresie międzywojennym były nazywane zakładami zastawniczymi. Nazwa ta doskonale odzwierciedla ich działalność – lombard to bowiem nic innego, jak instytucja, która udziela pożyczek pod zastaw. Co można zastawić? Wręcz wszystko! Zarówno ruchomości, jak i papiery wartościowe oraz – co ciekawe – złoto. Zdarza się, że ludzie zastawiają na przykład… złote zęby, zegarki, telewizory i wiele więcej.

Pożyczki w lombardach posiadają również oprocentowanie. Jeśli więc chcemy daną rzecz odkupić po pewnym czasie, jej cena będzie większa w stosunku do tego, za ile została zastawiona. instytucje te jednak są doskonałe dla osób, które pilnie potrzebują gotówki, a nie mogą liczyć na pozytywną weryfikację w bankach, bądź też nie mają czasu, by oczekiwać na dopełnienie wszystkich formalności.
Lombardy swoją nazwą zawdzięczają włoskim bankierom, którzy działali w Zachodniej Europie już w średniowieczu.

Dlaczego ludzie korzystają z lombardów?
Jak już wspomniano, z instytucji tych korzystają osoby, które „na już” potrzebują gotówki, a banki nie chcą użyczyć im pożyczek. Jeśli chodzi o lombard Gorzów to miejsce, w którym można znaleźć placówki tego typu oferujące doskonale, przystępne warunku zastawu.
Lombardy w Gorzowie mają na uwadze bezpieczeństwo zastawionych przedmiotów, dlatego też są one odpowiednio przechowywane. Podobnie jest również z ochroną danych osobowych – klienci mogą liczyć na pełną dyskrecję. Żadne informacje nie zostaną ujawnione nawet bliskim członkom rodziny, jeśli tak życzy sobie osoba zastawiająca przedmioty.
W przypadku takim jak lombard Gorzów Wielkopolski jest wręcz przykładem do naśladowania dla instytucji prowadzonych w Polsce. Gorzowskie instytucje dbają z najwyższą starannością o swoich klientów i ich przedmioty, a także oferują bardzo niskie oprocentowanie, które zaczyna się już od zaledwie kilku lub kilkunastu złotych.