Jakie zalety ma lombard ?

Lombardy mają bardzo wiele zalet, dlatego też w ostatnim czasie coraz więcej osób korzysta z ich dobrodziejstwa. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja właśnie dla tych osób, które chcą poznać największe plusy lombardów i dowiedzieć się jednocześnie, czy rzeczywiście mogą być one ciekawą alternatywą dla banków.

Jakie największe zalety?

Lombard Gorzów to doskonały wybór przede wszystkim dla tych osób, które z różnych przyczyn nie mogą skorzystać z usług bankowych. Zaciąganie kredytu albo pożyczki, jak powszechnie wiadomo bardzo często wiąże się z koniecznością dopełniania wielu formalności. W przypadku lombardów nie trzeba podawać nawet poświadczeń o swoich zarobkach. W większości wypadkach wystarczy dowód tożsamości i odpowiedni przedmiot na zastaw. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że gotówkę możemy otrzymać błyskawicznie od ręki. Dla wielu osób sporą zaletą będzie również to, że gotówkę można przeznaczyć na dowolny cel. 

Jak działają pożyczki lombardowe?

Jak wspomniano na wstępie pożyczki lombardowe cieszą się w Polsce dużym zainteresowaniem, ale pomimo tego wiele osób nie ma zielonego pojęcia jak one w rzeczywistości działają. Wiele osób uważa, że lombard działa tak samo jak skup złota Gorzów, co oczywiście jest błędnym rozumowaniem. Pożyczki lombardowe w dużym skrócie polegają na zaciąganiu pieniędzy pod zastaw wartościowych przedmiotów, natomiast skup złota to jak wiadomo spieniężenie metali szlachetnych na gotówkę. To właśnie od wartości przedmiotu w dużej mierze zależy, jak dużą pożyczkę można zaciągnąć, a z kolei od wagi i probu metali zależy za ile klient może sprzedać.

Dla kogo są lombardy?

Lombard Gorzów jest doskonałym wyborem przede wszystkim dla tych osób, które dysponują niepotrzebnymi dobrami o znacznej wartości. Mowa tutaj między innymi o sprzęcie AGD lub RTV albo o biżuterii, która leży w domu. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że pożyczka może być udzielona nawet pod zastaw nieruchomości. Z praktycznego puntu widzenia z lombardu korzystają przede wszystkim te osoby, które potrzebują atrakcyjnej pożyczki krótkoterminowej i nie chcą czekać na decyzje banku o przyznaniu kredytu. Lombardy mogą okazać się również ostatnią deską ratunkową dla zadłużonych.