Inwestycje w złoto

Złota biżuteria jest łakomym kąskiem nie tylko dla kobiet, ale również dla inwestorów. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, czy warto inwestować w złotą biżuterię i jak tego dokonać.

Alternatywa dla złotych monet i sztabek

Biżuteria złota jest w chwili obecnej najlepszą alternatywą dla złotych monet i sztabek. Pamiętać należy jednak o tym, że biżuteria złota obłożona jest podatkiem VAT (23%). Biżuteria jest także mniej płynna niż monety i sztabki, dlatego też nie zawsze można je odsprzedać, tam gdzie je kupiliśmy. Na złotej biżuterii najwięcej można zarobić w dłuższym terminie. W dzisiejszych czasach bardzo cenione są na przykład złote pierścionki z lat 90-tych. Osoby, które mają na zbyciu starą biżuterię ze złota, powinny jak najszybciej odwiedzić lombard Gorzów, aby sprawdzić jej wartość. Plusem złotej biżuterii jest oczywiście to, że można ją nosić.

Gdzie można sprzedać złotą biżuterię?

Skup złota Gorzów prowadzi każdy szanujący się diler, dlatego też to właśnie tam najłatwiej jest sprzedać swoją biżuterię. W skupach złota przyjmowane jest każda forma złota inwestycyjnego. Jedynym haczykiem jest to, że płaci się wyłącznie za realną wartość kruszcu. Stare biżuterie mogą mieć zdecydowanie większą wartość, niż cena za sam kruszec. Aby wycenić rzeczywistą wartość biżuterii warto odwiedzić lombard Gorzów albo porządny sklep z biżuterią. Lombardy są idealnym wyborem nie tylko dla tych osób, które chcą sprzedać biżuterię, ale również dla osób, które potrzebują szybkiej pożyczki pod zastaw. W tym konkretnym przypadku złota biżuteria jest zabezpieczeniem przed niespłaceniem długu.