Kolor złota – od czego zależy?

Interesujesz się rynkiem jubilerskim? Kochasz kupować nową biżuterię? Szczególnie upodobałeś sobie wyroby ze złota? Zastanawiasz się jednak dlaczego złoto występuje w tylu odmianach? Chciałbyś wiedzieć od czego zależy kolor złota oraz wysokość jego próby? Zastanawiasz się nad oddaniem do skupu złota swojej starej biżuterii? Jeżeli tak, to ten tekst z pewnością bardzo Cię zaciekawi. Serdecznie zapraszamy Cię do jego wnikliwej lektury!

Skup złota Gorzów – co musisz wiedzieć o kolorze złota?

Na początku należy zaznaczyć, że złoto występuje w bardzo wielu próbach, oznaczają one po prostu to ile karatów ma dany wyrób ze złota. Możliwe próby złota to: 333, 375, 417, 500, 585, 750, 916, 958 oraz 1000. Najwyższa i zdecydowanie najrzadziej spotykana próba złota to oczywiście próba 1000. Można ją zoabczyć na przykładzie złotych sztabek, jak oferuje skup złota Gorzów. Oznacza to, że złoto jest 24 karatowe i w zasadzie składa się jedynie z czystego złota. Mniejsze próby są bardzo często wykorzystywane w przemyśle jubilerskim. Złota nie musi być jednak w swoim typowym kolorze. Po dodaniu do niego różnych stopów metali powstaje złoto o innym kolorze – na przykład złoto białe. Obecnie jest ono bardzo modne.

Reasumując, można kupić złoto o różnym odcieniu i kolorze, wszystko zależy od domieszki innych metali jakie są dodane do złota. Stąd własnie często widzimy tzw. żółte złoto, czerwone złoto itp.