Wydobycie złota w Afryce

Warto mieć świadomość, że Republika Południowej Afryki była bardzo długo liderem jeżeli chodzi o światową produkcję złota. Obecnie wspomniany kraj zajmuje drugie miejsce jeżeli chodzi o wydobycie tego kruszcu w Afryce. Liderem na kontynencie została Ghana.

Dlaczego Republika Południowej Afryki nie jest już liderem pod względem wydobycia złota?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że Republika Południowej Afryki posiada obecnie drugie co do wielkości rezerwy złota na świecie. Kopalnie w tym kraju mają jednak liczne problemy, dlatego nastąpił spadek jeżeli chodzi o wydobycie wspomnianego metalu szlachetnego.

Należy również wspomnieć, że operatorzy muszą na co dzień zmagać się z ogromnymi kosztami związanymi z wydobyciem, wyzwaniami geologicznymi czy protestami górników.

Problemy doprowadziły do sytuacji, że zdecydowanie największe firmy tego kraju Gold Fields Ltd. oraz AngloGold Ashanti Ltd. skupiły się na zupełnie innych krajach, do których należy zaliczyć Ghanę. W wspomnianym kraju złoża się nie tylko znacznie tańsze, ale również łatwiejsze do wydobycia.

Warto również wiedzieć, że liczne prognozy dla Ghany są niezwykle optymistyczne. Wydajność przemysłu może bowiem wzrosnąć jeszcze bardziej w momencie, gdy firma AngloGold Ashanti podejmie kluczową decyzję o eksploatacji złóż w Obuasi. Koniecznie trzeba zaznaczyć, że w ciągu najbliższej dekady produkcja z Obuasi może wynosić nawet 450 tysięcy uncji złota rocznie.

Gdzie można obecnie sprzedać złoto?

Jednym z miejsc, gdzie można z czystym sumieniem sprzedać złoto jest skup złota Gorzów. Wspomniany punkt wyróżnia się na tle konkurencji przede wszystkim indywidualnym podejściem do klienta. Ponadto osoba zainteresowana może otrzymać zdecydowanie najwyższą cenę na rynku.

Kolejnym atutem sprzedania swojego złota we wspomnianym miejscu jest uczciwość pracowników. Klient ma całkowitą pewność, że nie zostanie oszukany na próbie złota. Złoto można także sprzedać w praktycznie każdej ilości. Z kolei pieniądze można otrzymać na miejscu.

Osoby, które są bardzo zapracowane mogą oczywiście zdecydowanie wcześniej umówić się na wizytę i przyjść dopiero w ustalonym terminie. Nie trzeba wtedy tracić cennego czasu na stanie w kolejkach.