Lombardy w Gorzowie Wielkopolskim

Lombardy zwykle przyjmują jako zabezpieczenie biżuterię, instrumenty muzyczne, domowy sprzęt audio, komputery, systemy gier wideo, monety, złoto, srebro, telewizory, kamery, elektronarzędzia oraz inne cenne przedmioty. Czy praca w takim miejscu jest niebezpieczna? 

Praca w lombardzie 

W przeciwieństwie do innych pożyczkodawców, lombard nie zgłasza niespłaconej pożyczki w raporcie kredytowym klienta, ponieważ lombard jest w posiadaniu przedmiotu, więc może odzyskać wartość pożyczki poprzez bezwarunkową sprzedaż przedmiotu. Niektóre lombardy są skłonne wymieniać przedmioty w swoich sklepach na przedmioty dostarczane im przez klientów. Trzeba przyznać, że w takim miejscu jest wiele cennych przedmiotów. Osoba, która pracuje w lombardzie powinna być czujna. Sklep powinien być przede wszystkim chroniony i monitorowany. Lombard Gorzów to miejsce, które jest odpowiednio zabezpieczone – co z całą pewnością jest ogromną zaletą. Może się zdarzyć tak, że do lombardu wtargną złodzieje. Co robić w takiej sytuacji? Trzeba jak najszybciej zadzwonić po policję i ukryć się na zapleczu. Taka sytuacja może być naprawdę niebezpieczna. 

Skup złota Gorzów 

Proces sprzedaży złota rozpoczyna się, gdy klient przynosi złoty przedmiot do lombardu lub skupu złota. Do typowych przedmiotów sprzedawanych przez klientów należą biżuteria w postaci pierścionków, łańcuszów, obrączek itp. Srebro i platyna to również popularne przedmioty i często sprzedawane, nawet w formie zepsutej biżuterii o niewielkiej wartości. Należy jednak uważać. Często osoby korzystają z okazji, że w takim miejscu znajduje się cenna biżuteria i chcą po prostu ją ukraść. Na szczęście skup złota w Gorzowie jest monitorowany przez 24 godzinę na dobę wewnątrz jak i z zewnątrz. Dzięki temu potencjalny złodziej może się przestraszyć. W razie czego punkt taki będzie zabezpieczony nagraniem, więc odnalezienie złodzieja przez policję może pójść sprawniej. Jest to z pewnością ogromna zaleta.