Zastosownie złota w medycynie

Złoto zawsze jest w cenie i to się chyba nie zmieni. Jedni chcą na nim zarobić, innych interesuje ono wyłącznie ze względów medycznych. Nie zmienia to faktu, że złoto nadal budzi sporo rozmaitych emocji.

Kto zajmuje się skupowaniem złota?

To domena przede wszystkim skupów złota. W Polsce popularny jest skup złota w Gorzowie. Jest on jedną z bardziej znanych instytucji w naszym kraju zajmującym się tego rodzaju działalnością. Jednak skup złota Gorzów to nie jedyny podmiot gospodarczy, który ma chrapkę na tego rodzaju kruszec. Podobną mają na przykład stołeczne duże lombardy czy złotnicy, wyrabiający biżuterię. Dla nich złoto, a raczej jego cząstki to materiał, który można korzystnie sprzedać lub zostawić go na trudniejsze czasy. W ostateczności można nim obracać z zyskiem na giełdzie surowców. Zresztą złoto podobnie jak diamenty nigdy nie ulegnie dewaluacji i na tym opiera się cała nadzieja instytucji, które zajmują się jego skupem.

A jakie znaczenie ma złoto w medycynie?

W medycynie złoto jest raczej postrzegane jako coś, co ma niewykorzystany potencjał. Owszem na runku medycznym znane są już opatrunki na rany z dodatkiem koloidalnego złota, lecz tak naprawdę nie wiadomo czy jest to kres jego możliwości. Opatrunki ze złotem koloidalnym są przede wszystkim polecane osobom po udarach i wylewach, które są trwale przykute do łóżka. Nie jest tajemnicą, że taki stan powoduje u nich powstawanie odleżyn i ran, które trudno się goją. Złoto przyśpiesza regeneracje martwiczego naskórka i co najważniejsze zapobiega dalszemu procesowi zapalnemu.

Z dobrodziejstw wspomnianych opatrunków korzystają też osoby poszkodowane w pożarach lub te, które ktoś oblał żrącą substancją. Nie jest żadnym odkryciem, że u nich koloidalne plastry działają znacznie wolniej i przynoszą mizerniejsze rezultaty. Wynika to po prostu ze stopnia uszkodzenia naskórka. Ponieważ jest on znaczny, to i proces regeneracji ulega znacznemu wydłużeniu. Nie ma w tym nic dziwnego, a nawet więcej- jest to zupełnie normalne. Osoby z oparzeniami muszą uzbroić się w cierpliwość.