Wykorzystanie złota w medycynie

Złoto to nie tylko biżuteria. Jego zastosowanie jest bardzo szerokie, co wynika ze specyficznych właściwości tego metalu. Do najważniejszych cech złota, które sprawiają, że doskonale sprawdza się w medycynie można zaliczyć:
– trwałość,
– przewodność elektryczną.

Złoto w medycynie
Od starożytnych czasów złoto znajdowało swoje zastosowanie w stomatologii. Z tego materiału wykonywane były pierwsze wypełnienie zębów. Wynika to przede wszystkim z braku powodowania stanów zapalnych przez elementy wykonane ze złota. W ten sposób złoto może być z powodzeniem wykorzystywane do wykonania sztucznych zębów. Obecnie takie zastosowanie złota jest mniej popularne, gdyż złoto jest kosztownym materiałem. Do tego pojawiło się wiele materiałów, które równie dobrze są w stanie spełniać takie funkcje, a które są znacznie tańsze. Jednak nadal są osoby zainteresowane wykonaniem plomb z wykorzystaniem złota.
Obecnie złoto znajduje zastosowanie między innymi wśród dermatologów czy chirurgów plastycznych. Z tego materiału można wykonać cienkie nici, które mogą być zastosowane do implantacji w skórę. Takie nici pozwalają zapewnić przyśpieszenie gojenia oraz regeneracji skóry. W medycynie wykorzystywane jest przede wszystkim złoto dwudziestokaratowe. Z tego złota korzysta również kosmetologia, która jest wykorzystuje je do zabiegów regenerujących oraz odmładzających.

Wyjątkowa wartość złota
Złoto ma bardzo dużą wartość między innymi ze względu na możliwość wykorzystania go w różnych dziedzinach życia. Wyjątkowa wartość złota powoduje, że może być z powodzeniem wykorzystywane w celu przechowywania wartości. Dobre ceny można uzyskać w punkcie skup złota Gorzów, gdzie możliwe jest zrealizowanie sprzedaży oraz zakupu złota. Zakup złota bywa opłacalny szczególnie w okresach stabilizacji gospodarczej. Natomiast w okresie trudności na rynku gospodarczym można uzyskać dużo wyższe ceny w ramach sprzedaży złota.

Temat medycyny i złot to bardzo rozległy temat, warto tutaj również wspomnieć o urządzeniach elektronicznych typu rentgeny, aparaty do badania wzroku, tomografy i wiele innych. W tego typu urządzeniach złoto jest wykorzystywane do elemntów elektronicznych jakie się w nich znajdują, ponadto złącza , przewody, większkość rzeczy zawiera śladowe ilości złota w celu poprawy przewodności.