Jak wycenia się złoto ?

Złoto dla wielu inwestorów jest jedną z najbezpieczniejszych inwestycji. Przy różnorodnych zawirowaniach ekonomicznych, to właśnie złoto pozwala zabezpieczyć wartość posiadanego majątku. Złoto od wielu lat jest niezastąpionym środkiem płatniczym, dlatego też warto dowiedzieć się, w jaki sposób kształtuje się jego cena. 

Giełdowa wycena złota

Złoto jak powszechnie wiadomo wyceniane jest oddzielnie na wielu światowych giełdach. W dzisiejszych czasach najbardziej wartościowe są wyceny na giełdzie w Londynie, Nowym Jorku i Hongkongu. Państwa te mogą pochwalić się wieloletnią tradycją w handlu złotem, dlatego też to na ich kursach opierają się skupy i lombardy na całym świecie. Cena jednej sztabki złota bierz się nie tylko z ceny notowanej na giełdzie, ale również z kosztu jej produkcji i obsługi logistycznej. Osoby, które chcą kupić złoto odwiedzają najczęściej lombard albo skup złota. Pamiętać należy również i o tym, że w obu przypadkach doliczana do ceny złota jest również marża sprzedawcy. 

Jak bezpiecznie kupić złoto?

Złoto bez żadnego większego problemu można kupić w Internecie. Bezpieczniejszym rozwiązaniem jest jednak wybranie oddziałów stacjonarnych, których w Polsce nie brakuje. Stacjonarny punkt jest nie tylko kwestią prestiżu. Prowadzenie stacjonarnego punktu wiążę się z realnymi kosztami, na które mogą pozwolić sobie jedynie firmy z zagwarantowaną płynnością finansową. Dobry lombard lub skup złota Gorzów powinien pochwalić się również odpowiednim zapleczem technologicznym. Małe i początkujące lombardy online korzystają z najtańszych platform e-commerce, dlatego też ich wiarygodność może pozostawiać wiele do życzenia.