Pielęgnacja i czyszczenie biżuterii Gorzów

Złota biżuteria z czasem niszczy się i traci swój pierwotny kolor, dlatego też za zaniedbane złote pierścionki i naszyjniki, często proponuje się niższe ceny. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, jak należy dbać o swoją złotą biżuterię, aby nawet po wielu latach użytkowania prezentowała się bardzo okazale. 

Dlaczego złota biżuteria traci swój urok?

W dzisiejszych czasach wiele osób uważa, że złoto jest materiałem trwałym i długowiecznym. Niestety nawet najlepsze jakościowo złoto pod wpływem czasu traci swój urok i pokrywa się nieprzyjemnym dla oka nalotem. Złota biżuteria ciemnieje z powodu występowania dwutlenku węgla w powietrzu. Złoto traci swój niesamowity błysk i stopniowo zmienia barwę. Biżuteria ze złota z jasnożółtej barwy przekształca się najpierw w zielonkawy, a następnie czarny kolor. Na szczęście proces ten nie jest nieodwracalny. Dzięki specjalnym środkom czystości, można swoją złotą biżuterię przywrócić do życia. 

Jak dbać o złoto?

Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, ale do pielęgnacji złota doskonale nadaje się popiół papierosowy, który należy połączyć z wodą. Nieprzyjemny nalot na złotej biżuterii najlepiej usunąć zwykłą wodą z mydłem. 

Czyszczenie złota przed sprzedażą?

Jak wspomniano wcześniej, każdy kto planuje odwiedzić lombard Gorzów i sprzedać lub zastawić w nim złoto, powinien najpierw je odświeżyć, dzięki czemu będzie można uzyskać lepszą cenę. Problemu z czyszczeniem nie mają jednak osoby, które odwiedzają skup złota Gorzów. W skupie liczy się wyłącznie waga biżuterii, a dokładniej mówiąc waga czystego złota. Wszystkie kamienie ozdobne, cyrkonie i pozostałe zdobienia są usuwane, tak samo zresztą jak i wszelkie zanieczyszczenia.