Opowiesci o złocie

Skup złota w Gorzowie to znane miejsce, które oferuje takie usługi, jak na przykład:skup złota, sprzedaż srebra. Historia pewnych trzech zaszyfrowanych tekstów to legenda, która mówi o ukrytym złocie. Czy komuś udało się odnaleźć ten skarb? 

Popularne legendy 

Szyfry Beale to zestaw trzech zaszyfrowanych tekstów, z których jeden rzekomo podaje lokalizację zakopanego skarbu złota, srebra i klejnotów o wartości ponad 43 milionów. Składający się z trzech zaszyfrowanych tekstów pierwszy tekst opisuje lokalizację, drugi tekst zawartości skarbu, a trzeci podaje nazwiska właścicieli skarbu i ich najbliższych. Sprawa jest tak ciekawa, że aż zainteresowała wiele osób na całym świecie. Historia trzech zaszyfrowanych tekstów pochodzi z broszury z 1885 roku. Ta fantastyczna historia opisuje skarb, który został zakopany przez mężczyznę o nazwisku Thomas J. Beale w tajnym miejscu w hrabstwie Bedford w stanie Wirginia w latach 20. XIX wieku. Beale powierzyła skrzynkę z zaszyfrowanymi wiadomościami lokalnemu karczmarzowi Robertowi Morrissowi, a następnie zniknęła. Według historii karczmarz otworzył pudełko 23 lata później. Tego samego dnia przekazał swojemu przyjacielowi szyfr. Spędził on następne dwadzieścia lat swojego życia, próbując rozszyfrować wiadomości. Nienazwany przyjaciel opublikował następnie wszystkie trzy zaszyfrowane teksty w broszurze reklamowanej na sprzedaż w latach 80. XIX wieku. Od publikacji broszury podjęto szereg prób odkodowania dwóch pozostałych tekstów zaszyfrowanych i zlokalizowania skarbu, ale wszystkie wysiłki doprowadziły do niepowodzenia. 

Ciąg dalszy historii 

Jedna broszura opublikowana w 1885 roku, zatytułowana „The Beale Papers”, jest jedynym źródłem tej historii. Mówi się, że skarb został uzyskany przez Amerykanina Thomasa J. Beale’a na początku 1800 roku, z kopalni na północ od Nowego Meksyku. Drugi szyfr można dość łatwo odszyfrować przy użyciu dowolnej kopii Deklaracji Niepodległości Stanów Zjednoczonych, ale konieczna jest pewna edycja pisowni. Odbyła się znaczna debata na temat tego, czy pozostałe dwa zaszyfrowane teksty są prawdziwe czy zmyślone. Historia ta ma kilka niewiarygodności i opiera się prawie całkowicie na poszlakach i przesłuchaniach. Późniejsi kryptografowie twierdzili, że dwa pozostałe zaszyfrowane teksty mają cechy statystyczne, które sugerują, że tak naprawdę nie są szyfrowaniem angielskiego tekstu jawnego. Skup złota Gorzów to dobre miejsce na kupienie pięknego złota lub jego sprzedanie. Warto tutaj przyjść i zapoznać się z ofertą.